Szczecin

Szczecin

Widok z kamery online z Szczecina

Wszystkie kamery w SzczecinieStrona głównaPoznań

Kamera online w Szczecinie

Położony tuż przy zachodniej granicy Polski Szczecin, jest największym miastem i siedzibą władz województwa zachodniopomorskiego. Ze względu na swoje położenie nad rzeką Odrą i w sąsiedztwie Jeziora Dąbie, na przestrzeni lat miasto stało się prężnym ośrodkiem gospodarczym, w którym znajduje się port morski, stocznie, przystanie jachtowe i żeglugowe.

Miasto posiada bardzo bogatą ofertę turystyczną, co roku odwiedzane jest przez setki tysięcy ludzi pragnących poznać jego uroki. Zazwyczaj pierwszym miejscem, do którego kierują swoje kroki turyści jest Stare Miasto. Nie można się temu dziwić, gdyż w jego granicach znajduje się wiele przepięknych budynków, których zachwycająca architektura zapada w pamięć na zawsze. Panoramę tutejszych krajobrazów podziwiać można z Wałów Chrobrego, które są tarasami widokowymi położonymi na skarpie nad przepływającą przez miasto Odrą.

Chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem jest osiedle centrum. Tutaj znajdują się prawdziwe perły polskiej architektury, w większości są to kościoły i kamienice, których historia sięga nawet XVII wieku. Przyjezdni zachwycają się także miejskimi parkami zlokalizowanymi w dzielnicy Łękno oraz Żelechowa. Na osiedlu Pogodno podziwiać można zabytkowe wille, na Turzynie szkoły i oficyny, zaś Nowe Miasto posiada historyczne fabryki, zajezdnie tramwajowe i okazałe kościoły.

Kamera ze Szczecina

Przykładowy obraz kamery ze Szczecina

Szczecin bez wątpienia jest miastem, które warto odwiedzić. Jego cudowna architektura zapada w pamięć każdemu odwiedzającemu, a niepowtarzalny urok miasta zachęca do jak najczęstszych powrotów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szczecin.pl