Lublin

Lublin

Widok z kamery online z Lublina

Wszystkie kamery w LublinieGorzów WielkopolskiBydgoszcz

Kamera online w Lublinie

Lublin to największe polskie miasto usytuowane na wschód od Wisły. Stolica województwa lubelskiego i największy ośrodek naukowy regionu. Z turystycznego punktu widzenia całe województwo lubelskie, a także sam Lublin jest niezwykle ciekawy.

Lubelskie Stare Miasto kryje w sobie fantastyczne, zaciszne i romantyczne zaułki, które otoczone są licznymi i zabytkowymi mieszczańskimi kamienicami. Fasady ozdobione zostały manierystycznymi i barokowymi dekoracjami, a także ciekawymi attykami. W centralnym punkcie Starego Miasta znajduje się rynek z okazałym Ratuszem, w którym obecnie mieści się muzeum. W granicach starówki znajduje się najwspanialsza świątynia w Lublinie – kościół Dominikanów ufundowany w 1342 roku. Obowiązkowym punktem zwiedzania Lublina jest Muzeum Lubelskie usytuowane na Zamku w Lublinie położone przy ulicy Zamkowej 9, piękna budowla z zachowaną z XIII-wieczną basztą.

Ponadto przebywając w stolicy województwa lubelskiego, warto także zobaczyć Wieżę Trynitarską, będącą najwyższym punktem widokowym w Lublinie. Z wysokości około 40 metrów rozpościera się fenomenalny widok na całe miasto. Miłośnicy zabytkowej architektury sakralnej powinni wybrać się do Archikatedry św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Kościół zyskał miano perły baroku, jest także największym sakralnym obiektem w Lublinie.

Kamera z Lublinie

Przykładowy obraz kamery z Lublinie

Ważnym punktem na turystycznej mapie miasta jest obóz koncentracyjny Majdanek oraz Państwowe Muzeum na Majdanku usytuowane przy ulicy Droga Męczenników Majdanka 67. Jest to miejsce, które każdy Polak powinien odwiedzić. Według najnowszych ustaleń, w Majdanku zostało zamordowanych około 80 tysięcy osób, a w tym 60 tysięcy Żydów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony lublin.eu