Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski

Widok z kamery online z Gorzowa Wielkopolskiego

Wszystkie kamery w GorzowieŁódźLublin

Kamera online w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzów Wielkopolski to dość duże, a do tego bardzo czyste i zielone miasto będące stolicą województwa lubuskiego. Położenie nad rzeką Wartą, a także długa i ciekawa, a przy tym burzliwa historia miasta przyciąga turystów jak magnes. Dodatkowym atutem jest wspaniała i turystycznie ciekawa okolica, która przy dłuższym pobycie zapewni liczne atrakcje i szereg możliwości spędzania wolnego czasu.

Chcąc bliżej poznać miasto, warto rozpocząć zwiedzanie od Nowego Miasta, które obfituje w piękne XIX i XX-wieczne kamienice. Znaczącą część zabytków architektonicznych stanowią również obiekty sakralne o dużej wartości historycznej oraz zabytkowe pałace i wille. Swoistą wizytówką miasta są liczne fontanny będące ozdobą parków miejskich. Zielonych i zacisznych enklaw w mieście znajduje się co najmniej kilka – umożliwiają one regenerację sił oraz ucieczkę od nieprzyjemnego zgiełku dużego miasta.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji kilkanaście szlaków pieszych i rowerowych, które prowadzą przez najciekawsze miejsca Gorzowa Wielkopolskiego i najbliższych okolic. W ramach zwiedzania i odpoczynku, po dniu pełnym wrażeń warto wybrać się na spacer po bulwarze biegnącym wzdłuż brzegu Warty, gdzie usytuowane są liczne kawiarenki, bary i restauracje.

Kamera z Gorzowa Wielkopolskiego

Przykładowy obraz kamery z Gorzowa Wielkopolskiego

Gorzów Wielkopolski, choć jest dużym miastem posiada wspaniałe zielone enklawy, które nadają fantastyczny klimat całemu miastu i pozwalają na efektywną regenerację sił. Bogaty wachlarz możliwości organizacji wolnego czasu, a także przepiękna okolica sprawia, że pobyt w stolicy województwa lubuskiego z pewnością będzie niezapomniany.

Obraz z kamery pochodzi ze strony gorzow.pl