Kraków

Kraków

Wszystkie kamery w KrakowieOpoleWarszawa

Kamera online w Krakowie

Historyczna stolica Polski – Kraków, to miasto niezwykłe. Obecna stolica województwa małopolskiego, usytuowana na skrzyżowaniu ważnych szlaków kolejowych i samochodowych. Kraków to bez wątpienia jedno z najważniejszych miast na turystycznej mapie naszego pięknego kraju.

Gród Kraka, bo tak bardzo często nazywany jest Kraków, przyciąga jak magnes swoją niepowtarzalną i nietuzinkową atmosferą. Najłatwiej ją wyczuć na krakowskim Rynku, z którego odchodzą niewielkie uliczki nadające uroku Staremu Miastu. Kraków to miasto z wielowiekową historią, która obecna jest do dnia dzisiejszego dzięki licznym zabytkom, i idealnie współgra z nowoczesnością. To właśnie w Krakowie tworzyła się tradycja, kwitła kultura, to tutaj chadzali królowie.

Aby dogłębnie zwiedzić Kraków i jego najbliższe okolice potrzeba co najmniej siedmiu dni. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od przejścia Drogą Królewską, która rozpoczyna się przy Barbakanie i biegnie poprzez Rynek, aż do Wawelu, który jest diamentem wśród polskich zabytków historii. Będąc w Krakowie nie powinniśmy zapomnieć także o historycznej dzielnicy żydowskiej – Kazimierz, która znana jest na całym świecie. To właśnie tutaj znajdują się bardzo dobrze zachowane dwie synagogi – Stara i Tempel, a także muzeum.

Kamera z Krakowa

Przykładowy obraz kamery z Krakowa

Do najważniejszych miejsc w Krakowie, trzeba także zaliczyć słynny Kościół Mariacki, z którego co godzinę wybija hejnał. Świątynia słynie przede wszystkim ze wspaniałego i zabytkowego ołtarza Wita Stwosza, dlatego też ważne, aby wejść do środka. W Krakowie przy Rynku mieści się także Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, które jest jednym z najstarszych w naszym kraju. Muzeum powstało w 1899 roku.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl