Bydgoszcz

Bydgoszcz

Wszystkie kamery w BydgoszczyLublinWrocław

Kamera online w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest największym miastem województwa kujawsko-pomorskiego, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym i gospodarczym regionu. Jedna z dwóch, obok Torunia stolic województwa. Miasto położone jest u ujścia rzeki Brdy do Wisły, i znane jest przede wszystkim z wielu znanych międzynarodowych koncernów, które tutaj właśnie mają swoją siedzibę.

W naszym kraju panuje wiele stereotypów, które w dużej mierze są krzywdzące dla danego regionu, a tym samym skutecznie zniechęcają do turystyki w danym miejscu. Jeden z takich stereotypów nie oszczędza Bydgoszczy, która prześmiewczo lub też złośliwie nazywana jest Brzydgoszczą. Bydgoszcz to miasto o wyjątkowo bogatej i wielokulturowej historii. Tak jak i w każdym mieście w Polsce, tak i również w Bydgoszczy znajdują się miejsca, które po prostu są brzydkie, a także takie, które zapierają dech w piersiach i zachęcają do zapoznania się z burzliwą historią miasta.

Najważniejszym miejscem w Bydgoszczy, do którego turyści często kierują swoje pierwsze kroki jest Stare Miasto będące najstarszą częścią stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Stary Rynek położony w centralnym punkcie Starego Miasta został wyznaczony już w 1346 roku, za czasów panowania Kazimierza Wielkiego. Obecnie Rynek jest zabudowany wspaniałymi, XIX-wiecznymi kamienicami. Położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Brdy. Jednym z najważniejszych zabytków Bydgoszczy jest Katedra wybudowana w 1502 roku, dawne kolegium jezuickie, będące obecnie budynkiem Ratusza, a także gmach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz hala targowa wybudowana w stylu neogotyckim.

Kamera z Bydgoszczy

Przykładowy obraz kamery z Bydgoszczy

Zdjęcia z kamer są doskonałym dowodem na to, że stereotypy są krzywdzące i nie warto się nim kierować, ani w stosunku do miejsc, czy też mieszkańców danego regionu.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl