Rzeszów

Rzeszów

Widok z kamery online z Rzeszowa

Wszystkie kamery w RzeszowieBiałystokOpole

Kamera online w Rzeszowie

Rzeszów, jak przystało na metropolię i największe miasto województwa Podkarpackiego, ma do zaoferowania wiele atrakcji i wydarzeń kulturalnych turystom przybywającym do miasta. Już podczas krótkiego, weekendowego pobytu, w Rzeszowie można się zakochać.

Rzeszów, chodź nie należy do największych miast w Polsce, to jest największym ośrodkiem gospodarczym, naukowym i kulturalnym regionu. Rzeszowskie Stare Miasto, na którym odbywają się najważniejsze wydarzenia, tętni życiem przez cały rok, a w szczególności w ciepłe i słonecznie dni. Sercem Rzeszowa jest rozległy Stary Rynek ze znajdującym się tutaj zabytkowym Ratuszem i fantastycznie zadbanymi i odnowionymi kamienicami. Już od kilku lat, w podziemiach rynku funkcjonuje Podziemna Trasa Turystyczna, gdzie możemy zobaczyć staromiejską zabudowę sprzed kilkuset lat.

Na szczególną uwagę zasługuje gotycki kościół farny oo. Bernardynów, który jest najstarszą świątynią w mieście. Nietuzinkową atrakcją, z pewnością jest jedyne w Polsce – Muzeum Dobranocek, które zostało wyróżnione w konkursie Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Aby zapoznać się bliżej z historią stolicy województwa podkarpackiego warto się wybrać do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa.

Kamera z Rzeszowa

Przykładowy obraz kamery z Rzeszowa

Do Rzeszowa warto przyjechać o każdej porze roku, niemniej jednak warto wybrać się w terminie, kiedy organizowane są interesujące nas festiwale. Szczególnie dużym zainteresowanie cieszy się muzyczny Carpathia Festival, natomiast amatorzy filmów powinni wybrać się na Multimedia Happy End Festiwal. Szukając pomysłu na wypoczynek, z dala od zgiełku miasta, jednocześnie go nie opuszczając, warto się wybrać do rezerwatu przyrody Lisia Góra, który utworzony został nad Zbiornikiem Rzeszowskim. Wzdłuż lewego brzegu Wisłoka, opodal Lisiej Góry, usytuowany jest Park Kultury i Wypoczynku – jest to największy park w mieście.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcams.travel