Gdańsk

Gdańsk

Widok z kamery online z Gdańska

Wszystkie kamery w GdańskuKatowiceBiałystok

Kamera online w Gdańsku

Największym miastem Aglomeracji Trójmiejskiej jest Gdańsk położony u samego ujścia rzeki Motławy do Wisły, na Żuławach Wiślanych. Nadbrzeżna część miasta rozciąga się na Mierzei Wiślanej, natomiast zachodnia na pięknym Pobrzeżu i Pojezierzu Kaszubskim. Takie położenie geograficzne wpływa na bardzo zróżnicowaną rzeźbę terenu i warunki przyrodnicze.

Gdańsk posiada niezwykle cenne zabytki architektoniczne, a całe historyczne śródmieście, jakie podziwiać możemy obecnie, zostało odbudowane po II Wojnie Światowej. Reprezentacyjną częścią dzielnicy Śródmieście jest Główne Miasto, w którego obrębie znajdują się takie perełki jak Ratusz Głównego Miasta, Bazylika Mariacka oraz Złota Brama. Stare Miasto (dość często mylone przez turystów z Głównym) znajduje się w północnej części Śródmieścia. Tutejsze zabytki to Ratusz Starego Miasta z 1589 roku, Wielki Młyn z 1350, oraz manierystyczna kamienica Dom Opatów Pelplińskich. Na uwagę zasługuje także niepowtarzalny budynek dworca Gdańsk Główny z wysoką na 50 metrów wieżą zegarową.

Kamera z Gdańska

Przykładowy obraz kamery z Gdańska

Gdańsk jest dużym ośrodkiem studenckim, swoją siedzibę ma tu aż 14 uczelni wyższych, których oferta przyciąga młodzież z każdego zakątka Polski. Młodzi bardzo chętnie podejmują naukę na Uniwersytecie i Politechnice Gdańskiej oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Znajdują się tutaj równie popularne Akademie: Wychowania Fizycznego, Sztuk Pięknych i Muzyczna. Dużą zachętą dla studentów są niespotykane w innych częściach polski wydziały, takie jak: Wydział Oceanografii i Geografii UG czy Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa PG.

Obraz z kamery pochodzi ze strony gdansk.pl