Łódź

Łódź

Widok z kamery online z Łodzi

Wszystkie kamery w ŁodziWarszawaGorzów Wielkopolski

Kamera online w Łodzi

Łódź to miasto położone w środkowej części województwa łódzkiego, na Wzniesieniach Łódzkich. Jest to największy i najważniejszy ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy regionu. Łódź, choć kojarzona jest głównie jako miasto typowo przemysłowe, posiada ciekawe zabytki, które są ściśle związane z historią miasta, i w dużej mierze są to zazwyczaj zabytkowe budynki poprzemysłowe.

Niewątpliwą wizytówką Łodzi jest najdłuższy w Polsce, a także jeden z najdłuższych w Europie deptak, czyli ulica Piotrkowska ciągnąca się na ponad 4 kilometry. Ulica stosunkowo niedawno została odnowiona i zyskała nowy i przyjemny charakter, który turyści pokochali. Kolejną, „nowoczesną” atrakcją, uwielbioną przede wszystkim przez kobiety, jest otwarte w 2006 roku, centrum handlowe Manufaktura, które mieści się we wzniesionym w II połowie XIX wieku kompleksie fabrycznym. Co bardzo ważne, została zachowany styl i atmosfera panująca tutaj dawniej.

Znakomita większość zabytków to przede wszystkim postindustrialne obiekty, które zachwycają swoją wielkością, a także wyglądem, są to wyjątkowe obiekty na skalę Polski. Oprócz wielu zabytków związanych z rozwojem gospodarczym miasta, znajdziemy tutaj także wspaniałe zabytki architektury sakralnej i rezydencjonalnej.

Kamera z Łodzi

Przykładowy obraz kamery z Łodzi

Do atrakcji Łodzi zaliczyć trzeba także słynną Aleję Gwiazd oraz Ogród Zoologiczny, który został założony w 1938 roku. W ramach aktywnego wypoczynku warto wybrać się do aquaparku położonego w granicach miasta, jest to największy obiekt tego typu w naszym kraju. Ponadto warto odwiedzić także Ogród Botaniczny i Palmiarnię Łódzką.

Obraz z kamery pochodzi ze strony galeria-lodzka.pl