Białystok

Białystok

Widok z kamery online z Białegostoku

Wszystkie kamery w BiałymstokuGdańskRzeszów

Kamera online w Białymstoku

Białystok jest stolicą położonego w północno-wschodniej Polsce województwa podlaskiego. Spokojne i pełne uroku miasto liczy blisko 300 tysięcy mieszkańców, jest dość gęsto zaludnione, pod tym względem zajmuje drugą pozycję w kraju, jednak fakt ten nie wpływa negatywnie na jakość życia w mieście. Zwarta struktura Białegostoku oraz rozrastająca się sieć ścieżek rowerowych sprawia, że Białystok jest miastem, po którym bez przeszkód można poruszać się rowerem, a dotarcie z jednego skraju na drugi zajmuje maksymalnie 40 minut.

Białystok położony jest w otoczeniu zacisznych pól i lasów, obszar ten nazywany jest od lat Zielonymi Płucami Polski. W granicach miasta odnajdziemy dwa rezerwaty przyrody będące pozostałością po Puszczy Knyszyńskiej. Jednym z nich jest Rezerwat Zwierzyniecki, od którego dzieli nas zaledwie 15 minutowy spacer z centrum miasta. Mieszkańcy Białegostoku bardzo chętnie spędzają czas na miejskich terenach zielonych. Do najpopularniejszych miejsc spotkań należy Park Planty z pięknymi fontannami, reprezentacyjny park otaczający Pałac Branickich oraz niewielki skwerek przy ul. Zamenhofa.

Największą atrakcją miasta i jego najpiękniejszym zabytkiem jest Pałac Branickich zwany „Wersalem Podlasia”. Wspaniale odrestaurowany i niezwykle zadbany budynek jest siedzibą rektoratu Uniwersytetu Medycznego. Pałac otoczony jest malowniczym parkiem, któremu w ostatnich latach przywrócono wygląd z XVII wieku - czasów jego świetności.

Kamera z Białegostoku

Przykładowy obraz kamery z Białegostoku

Białystok jest wspaniałym miastem, które każdy bez większego wysiłku zwiedzić może na pieszo, gdyż znakomita większość ciekawych turystycznie miejsc i obiektów usytuowana jest w centrum miasta lub maksymalnie w odległości 2-3 kilometrów. Sieć ścieżek rowerowych poprowadzi nas przez najważniejsze zakątki Białegostoku i najbliższe okolice miasta, gdzie można wypocząć na łonie przyrody, delektując się ciszą i spokojem.

Obraz z kamery pochodzi ze strony bialystokonline.pl